wHucie.pl - Świąteczny/zimowy spacer

2018-12-21
Świąteczny/zimowy spacer

  Świąteczno-noworoczny czas warto spędzić z rodziną w Nowej Hucie. Nawet mimo braku śniegu możemy poczuć wyjątkowy klimat. Poniżej lista miejsc, które możemy odwiedzić pojedynczo lub w formie spaceru. Trasa nie jest długa, całość zajmie nie więcej niż godzinę (nie licząc oczywiście przerw).

Po pierwsze warto odwiedzić jeden z pobliskich kościołów i zobaczyć tradycyjną szopkę. W okolicach Placu Centralnego mamy kościoły na Szklanych Domach, Teatralnym. Szczególnie polecam jednak Opactwo w Mogile. Klimat tego miejsca jest wyjątkowy, zwłaszcza w Święta Bożego Narodzenia. Spacer z Mogiły na Plac Centralny to ok. 20min. Można też podjechać tramwajem (na Plac Centralny) lub autobusem (na al. Róż).Następnie pozostaje nam już tylko rozrywka. Chętni mogą iść na lodowisko przy NCK-u. Czynne jest 7 dni w tygodniu do 20:30. Wstęp na 45min ślizgawkę kosztuje 5zł. Za tyle samo wypożyczymy także łyżwy. Jeżeli śnieg dopisuje tuż przy NCK-u możemy także pozjeżdżać na sankach. Jest to bardzo popularne miejsce zimowego szaleństwa. Przy kasie lodowiska jest skromna oferta gastronomiczna, ale tuż obok mamy ENCEK FOOD TRUCK PARK. Jest kawa, frytki, kanapki, kurczaki a nawet lody. Oczywiście czynny jest także legendarny grill.

Punktem obowiązkowym jest sesja zdjęciowa przy choince. W tym sezonie mamy niestety tylko jedną - na Placu Centralnym. Jest za to piękna i duża. Kilka mniejszych choinek znajduje się przy NCK-u.

Aby się ogrzać warto po wszystkim iść do jednej z pobliskich kawiarni. Tuż przy Placu Centralnym mamy łancafe oraz Kawiarnię Centrum, natomiast bliżej al. Róż jest całkiem spory "Awiteks". Możemy również iść na zupę lub pierogi do nieśmiertelnego mleczaka na centrum. Kto nie boi się jeść lodów zimą może odwiedzić GoodLood. W środku jest kilka miejsc siedzących.

A więc w drogę...Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: