wHucie.pl - Protest przeciwko nadbudowie na os. Teatralnym

2018-06-20
Protest przeciwko nadbudowie na os. Teatralnym

  W 2007 roku mieszkańcy os. Teatralnego (okolice Teatru Ludowego i Kina Świt) zostali postawieni przed faktem rozbudowy budynku mieszczącego się na os. Teatralnym 19 (dawny ROBAN). Po fali protestów, pism i nagłośnienia sprawy w mediach budowę wstrzymano. Kilka tygodni temu budowa została wznowiona, nie zważając na poprzednie protesty.
- planowany budynek będzie miał parter i 4 piętra oraz parking podziemny dla 30 samochodów (dla obecnych mieszkańców nie ma już miejsc parkingowych, budynki dookoła mają parter i 3 piętra)
- ciężarówki z budowy rozjeżdżają nowo wyremontowaną ulicę Bolesława Czuchajowskiego (została odnowiona za Twoje pieniądze)
- pod wycinkę idą drzewa- brzozy; zagrożone są topole, świerk i platany rosnące na rogach ulic przy wjeździe na osiedle (Nowa Huta pozbawiana jest drzew)
- samochody budowlane niszczą żywopłoty i ogródki przy blokach wjeżdżając w nie
- wprowadzono zmianę organizacji ruchu na osiedlu, nie uprzedzając o zmianach mieszkańców

Jako mieszkańcy os. Teatralnego nie zgadzamy się na takie traktowanie! Słowo obywateli przegrywa z deweloperami, którzy bezkarnie zabudowują miasto i zaczynają zabudowywać Nową Hutę. Jeżeli również nie zgadzasz się na lekceważenie mieszkańców i niszczenie starej Nowej Huty -

PRZYJDŹ NA PROTEST!
27 czerwca - g. 11 - Magistrat
27 czerwca - g. 17 - os. Teatralne


źródło: profil wydarzenia na fb.

Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: