wHucie.pl - Aleja Róż na nowo

2018-03-07
Aleja Róż na nowo

  We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie "Aleja Róż na nowo". Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytania jaka powinna być Aleja Róż, jakie funkcje powinna pełnić, jak powinna wyglądać, czego oczekujemy od tej przestrzeni? Mieszkańcy zaskoczyli bardzo pozytywnie. Była nawet obawa, że sala w Stowarzyszeniu B1 jest zbyt mała. Ostatecznie jakoś wszyscy się pomieścili i razem twórczo pracowali.

Dyskusja była zacięta, pomysłów sporo. Zarówno tych realnych jak i tych w sferze marzeń. Każdy miał swoją wizję nowej al. Róż. Głównym celem było jednak przygotowanie projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projektu realnego. Na oficjalne podsumowanie jeszcze czekamy, ale poniżej mój subiektywny przegląd.
   - wszyscy zgodzili się, że najważniejsze są po prostu miejsca do siedzenia. Ławek jest mało, a można wykorzystać np. schody poprzez zaprojektowanie specjalnych mebli miejskich.
   - bardzo przydałoby się jakieś zacienione miejsce spotkań np. w formie ażurowego pawilonu/pergoli.
   - wielu uczestników zgłaszało pomysł na fontannę. To jednak zadanie kosztowne i wymagające konsultacji z pobliskimi mieszkańcami. Może tym projektem uda się zainteresować instytucje miejskie.
   - na placu na al. Róż brakuje stojaków na rowery.
   - lepsze oświetlenie placu, ale raczej w formie artystycznej, może np iluminacja na meblach miejskich.
   - znaczna część uczestników chciałaby podest/alejkę przez obecny kwietnik. Temu akurat byłem przeciwny, ponieważ po pierwsze jest ta za mały obszar, a po drugie odbyłoby się to kosztem i tak skromnej roślinności.

To dopiero pomysły, będą dalej analizowane na kolejnym spotkaniu. Ale najważniejsze będzie głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Tutaj będzie prawdziwy sprawdzian dla zaangażowania mieszkańców w ich własne sprawy.Kolejne spotkanie:
14 marca godz. 18:00 - os. Centrum B 7

Organizatorzy:
Centrum D - osiedle z pomysłami
Ośrodek Kultury Norwida
Stowarzyszenie B1

Link do wydarzenia na FB: TUTAJ


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: