wHucie.pl - Szkoła tylko grozi a niebezpieczeństwo jest dalej

2018-02-06
Szkoła tylko grozi a niebezpieczeństwo jest dalej

  Sprawa oburza wiele osób, jest dobrze znana zarówno lokalnej społeczności jak i lokalnym instytucjom i szkole. Dlaczego NIKT NIE POTRAFI ZADBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO przechodniów i dzieci przed szkołą?! Chodzi o Zespół Szkół na os. Słonecznym. Samochody notorycznie jeżdżą po chodniku tuż przed szkołą, na dodatek integracyjną. Stwarza to ogromne zagrożenie. Nie pomógł nawet remont chodnika. Wiele osób wierzyło, że przy tej okazji powstaną np. słupki lub kierujący sami się zreflektują. Tak się jednak nie stało. Szkoła NARESZCIE widząc głosy sprzeciwu zaczęła kampanię informacyjną, w której na kartce wywieszonej na drzwiach budynku grozi codziennymi wizytami patroli i mandatami. Na kartce się skończyło. Nie wiem jak z interwencjami, ale fakt jest taki, że samochody dalej są zagrożeniem. Nie - nie te stojące. Te jeżdżące często ze znaczną prędkością między dziećmi i pieszymi.

Nie zgodzę się także ze stwierdzeniem szkoły, że po tym chodniku MUSZĄ jeździć samochody dowożące niepełnosprawne dzieci. NIE MUSZĄ! Ja widać na ostatniej ilustracji - stwarzając zagrożenie rodzić wysadzi dziecko w odległości ok 22m od wejścia do szkoły. Podjeżdżając legalnie osiedlową drogą dziecko pokona ok 35m. Nie przesadzajmy, że te 13m to wiele. Z pewnością plany lekcji nie są układane tak,aby dzieci miały sale blisko siebie. Nikt na to nie zwraca uwagi. A tutaj mówi się, że trzeba autem podjechać tak blisko - stwarzając zagrożenie.

Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: