wHucie.pl - Świąteczny/zimowy spacer

2018-01-21
Świąteczny/zimowy spacer

  Świąteczno-noworoczny czas warto spędzić z rodziną w Nowej Hucie. Nawet mimo braku śniegu możemy poczuć wyjątkowy klimat. Poniżej lista miejsc, które możemy odwiedzić pojedynczo lub w formie spaceru. Trasa nie jest długa, całość zajmie nie więcej jak godzinę (nie licząc oczywiście przerw).

Po pierwsze warto odwiedzić jeden z pobliskich kościołów i zobaczyć tradycyjną szopkę. W okolicach Placu Centralnego mamy kościoły na Szklanych Domach, Teatralnym. Szczególnie polecam jednak Opactwo w Mogile. Klimat tego miejsca jest wyjątkowy, zwłaszcza w Święta Bożego Narodzenia. Spacer na Plac Centralny to ok. 20min. Można też podjechać tramwajem na Plac Centralny lub autobusem na al. Róż.Następnie pozostaje nam już tylko rozrywka. Chętni mogą iść na lodowisko przy NCK-u. Czynne jest 7 dni w tygodniu do 20:30. Wstęp na 45min ślizgawkę kosztuje 5zł. Za tyle samo wypożyczymy także łyżwy. Jeżeli śnieg dopisuje tuż przy NCK-u możemy także pozjeżdżać na sankach. Jest to bardzo popularne miejsce zimowego szaleństwa. Przy kasie lodowiska jest oferta gastronomiczna.

Punktem obowiązkowym jest sesja zdjęciowa przy choince. Mamy aż 2 do wyboru. Pierwsza (żywa) stoi na Placu Centralnym. Jest odwiedzana rzadko, pewnie ze względu na szum ulicy i mniejszą liczbę ozdób. Moim zdaniem warto zatrzymać się tutaj chociaż na chwilę, ta choinka jest przynajmniej prawdziwa. Druga choinka (sztuczna ale bardzie popularna) stoi na placu na al. Róż. To chyba najbardziej popularne miejsce zimowych i świątecznych zdjęć okolicznych mieszkańców.

Aby się ogrzać warto po wszystkim iść do jednej z pobliskich kawiarni. Tuż przy Placu Centralnym mamy łancafe oraz Kawiarnię Centrum, natomiast bliżej al. Róż jest całkiem spory "Awiteks". Obiad zjemy w Śmietance Nowohuckiej lub w Marchewka Bistro. Jest jeszcze nieśmiertelny mleczak na centrum.

A więc w drogę...


Jeżeli masz jakieś pytania, sugestie, wiesz co ciekawego dzieje się w Nowej Hucie, napisz przez zamieszczony formularz kontaktowy. Nie zapomniej podać swojego maila, ewentualnie nr telefonu w celu dalszego kontaktu.

Zdjęcia można przysyłać poprzez profil na facebook`u. Link tutaj. Zapraszam.
Imię i Nazwisko:

E-Mail:

Treść wiadomości: